Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 2316 defa)

 • Admin
 • Profesyonel
 • *
 • Konu Sahibi
 • İleti: 7966
 • Konu Sayısı: 4292
 • Teşekkür Puanı : 512
 • forumsonbahar
Forum Kuralları
« : 22 Aralık 2015, 22:37:21 »
KurallarTürkiye Cumhuriyeti (T.C.) anayasa, kanunlarına ve yönetmeliklerine aykırı hiçbir paylaşım yapamazsınız.

Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanılması yasaktır.

Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz , boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz, ikinci gönderim yaptığınız her durumdaki mesaj silinir. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

Konulara konuyla alakasız mesajlar yazmak konuyu saptırmak sohbet veya geyik bölümleri haricinde geyik yapmak yasaktır.

Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız, içerik olarak aynı olan konular geri dönüşüm kutusuna taşınacaktır.

Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin video kliplerin paylaşımı yasaktır.

Genel olarak forumumuzda ve imzanızda web sitenizin Skype ve ya iletişim adresinizin reklamını yapamazsınız, profil düzenlemeden web siteniz kısmını paylaşım sitesi ( Forum sitesi, adresi, linki ) olmamak şartıyla doldurabilirsiniz.

Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız.

Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika siyasi, ve din içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecektir.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek yasaktır. Adminlerin bu türden kullanıcı adı olan üyelerin kullanıcı isimlerini değistirmeye yada üyeliklerini bitirmeye hakki vardır.

Forumda yazılan mesajlardan tamamen forum kullanıcıları sorumludur. Üyelerin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

Tehdit edici, tartışma yaratıcı, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

Forum sitemizde, forum amacı dışına çıkılarak siyasi propaganda her türlü etnik, gruba karşı hakaret yasaktır.

Taciz edici her türlü yazı yazmak yasaktır.

Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.

Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir

Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında forum sitemizden uzaklaştırılır.

Ayrıca Siyasi görüşü Dini Dili Mezhebi İnanışı ne olursa olsun, Din Dil ırk Mezhep Ayrımı yapmak, hakaret etmek küçük düşürücü aşağılayıcı yorumlar yapmak yasaktır. Aksi kullanıcılar uyarılacak, Kurallara uymayan üyeler hakkında gereken yapılacaktır.

Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir.

Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yönetiminin insiyatifindedir.

Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

Konuyu sosyal ağlarda paylaş

Ana sayfaya dön

 • Kurucu
 • Profesyonel
 • *
 • İleti: 11303
 • Konu Sayısı: 405
 • Teşekkür Puanı : 1563
 • forumsonbahar
Ynt: Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2015, 22:53:59 »
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM GERÇEKTEN ÖNEMLİ KONULARA DEĞİNMİŞİN thankss0

Etiket: forum kuralları